Plagoset me armë zjarri punonjësi i IMT në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një punonjës i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së premtes në Tiranë.

Ngjarja ndodhi rreth orës 17:30, në kryqëzimin e rrugëve “Todi Shkurti” me rrugën “Kristaq Capo”.

Shtetasi Qani Muça, 55 vjeç ka plagosur me pistoletë në bark punonjësin e IMT-së, Ilirjan Gavelli, 52 vjeç, i cili sapo kishte përfunduar zbatimin e një vendimi.

I plagosuri u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Autori është kapur nga shërbimet e Policisë dhe është shoqëruar në komisariat, së bashku me armën e përdorur gjatë kryerjes së krimit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Taksisti Bara: Ora 8:30, kulmi i trafikut në Tiranë

Taksisti Xhevit Bara tha në një intervistë për Euronews Albania se trafiku në Tiranë nis rreth orës 7:30, e ka pikun në 8:30 dhe...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas 5 javësh grevë

Pas pezullimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte...

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

TË FUNDIT

Taksisti Bara: Ora 8:30, kulmi i trafikut në Tiranë

Taksisti Xhevit Bara tha në një intervistë për Euronews Albania se trafiku në Tiranë nis rreth orës 7:30, e ka pikun në 8:30 dhe...

Sot nis viti i ri shkollor në Kosovë pas 5 javësh grevë

Pas pezullimit të grevës pesë javore, sot fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit para-universitar në Kosovë. Viti i ri shkollor duhej të fillonte...

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?