Kosova blen autoblinda, topa uji, limuzina të blinduara dhe armë për policët në kufi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Punëve të Brendshme e Kosovës ka blerë armë në vlerë 1.300.000 euro, armë të gjata për policinë kufitare në vlerë 350.000 mijë euro, si dhe autoblinda, topa uji dhe limuzina të blinduara në vlerë 7.130.00 euro.

Sipas raportit të thesarit të shtetit, kjo ministri ka blerë edhe pajisje të specializuara për policinë kufitare në vlerë, 280.000 euro, ndërsa konfidenciale për hetuesinë ka blerë mjete në vlerë 300 mijë euro, shkruan KosovaPress.

Kjo ministri ka investuar 200 mijë euro edhe në sigurinë kibernetike dhe çështje tjera. Megjithatë, ajo që bie në sy është investimi në shkolla.

MPB e Kosovës ka investuar 747.117 euro për ndërtimin e shkollës fillore në Pejë; 864.828 euro për ndërtimin e shkollës së muzikës në Prizren; 39.455 për ndërtimin e shkollës në Bajqinë të Podujevës; 286.303 për ndërtimin e shkollës fillore në Pozhoran të Vitisë; 64.731 euro për ndërtimin e rrethojës në fushën e sportit; 50 mijë euro për shkollën multietnike në Mitrovicë të Veriut; 290.000 për ndërtimin e shkollës së ciklit të ultë në Fushticë të Epërme në Drenas; 73,181 euro për ndërtimin e çerdhes në Prizren; 561,346 euro për ndërtimin e shkollës në Komoran të Drenasit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

TË FUNDIT

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?