Të pathënat e Alpha Show, Noizy intervistë për Euronews Albania| 5 ngjarje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa
  • Kushtoi mbi gjysmë milion euro, Noizy: Isha sponsori i vetëm i Alpha Show

Noizy

Noizy e cilësoi një ëndërr të bërë realitet koncertin Alpha Show, ku u shitën mbi 18 mijë bileta duke tejkaluar çdo event tjetër.

Në një intervistë për Euronews Albania, ai tha se kostoja e koncertit ku ishte i vetmi sponsor gjeneral ishte mbi gjysmë milioni euro, shifër që siç tha e kishte vendosur që nga fillimi, pavarësisht si do shkonte.

“Ishte një shifër mbi gjysmë milionë euro, isha sponsor gjeneral vetë se nuk kishte njëri ta merrte përsipër. Ideja është që nëse nuk vjen me shifrën e duhur, më mirë mos e bëj.  E vendosa nga fillimi që ato lekë do t’i investoja. Nuk prita që gjatë rrugës do nxjerr dhjamë nga pleshti, i quajtura të humbura ato para pavarësisht si do shkonte”, tha këngëtari.

Lexoni me shume: Kushtoi mbi gjysmë milion euro, Noizy: Isha sponsori i vetëm i Alpha Show

  • Sherri me Stresin, Noizy flet për personin e plagosur rëndë para disa vitesh

Noizy foli për herë të parë në Euronews Albania për një plagosje që ka ndodhur vite më parë.

Sipas tij fansat e dy grupeve ku bënin pjesë Noizy dhe sot miku i tij, Stresi, janë zënë duke degraduar deri në përplasje fizike.

Fatkeqësisht njëri prej djemve, fans i Stresit është plagosur rëndë. Noizy u shpreh se në atë gjendje nuk do donte të shihte as armikun më të madh.

Lexoni me shume: Sherri me Stresin, Noizy flet për personin e plagosur rëndë para disa vitesh

  • Zbulohet axhenda e takimit mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel

Kurti-Vuçiç

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të takohen të enjten më 18 gusht në Bruksel, pas më shumë se një viti nga takimi i tyre i fundit, në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE-ja.

Takimi i nivelit të lartë mbi dialogun Prishtinë-Beograd do të mbahet në Bruksel ku do të jenë të pranishëm edhe përfaqësuesi i lartë i BE-së Josep Borrell dhe përfaqësuesi special i BE-së Miroslav Lajçak.

Lexoni me shume: Zbulohet axhenda e takimit mes Kurtit dhe Vuçiçit në Bruksel

  • ‘Përfaqëson nënshtrimin e grave’, ish-diplomatja e avokatja përplasen për shaminë

Alma Lama ish-ambasadore e Kosovës në Itali thotë se mbajtja e shamive nga gratë myslimane përfaqëson nënshtrimin.

Gjatë një debati në Euronews Albania lidhur me kërkesën për rikthimin e shamive në shkolla për vajzat myslimane, ish-ambasadorja ka debatuar ashpër me avokaten Migena Balla, e cila e cilësoi një të drejtë të vajzave myslimane mbajtjen e shamisë.

Sipas Lamës, shamia është simbol i islamit politik, që siç tha në Kosovë po financohet nga bota arabe dhe po mbështetet nga një pjesë e politikës.

Lexoni me shume: Përfaqëson nënshtrimin e grave’, ish-diplomatja e avokatja përplasen për shaminë

  • Incidentet me flamur; jo vetëm ai turk, të ‘padëshiruar’ dhe flamuri serb e grek

48-vjeçari që hodhi në det flamurin turk në Gjirin e Lalëzit nuk është i vetmi që është arrestuar nga policia. Në dhjetor të 2021, akuza ishte e njëjtë “Nxitja e urrejtjes ose grindjeve” ndaj 2 të rinjve që në protestën e PD-së kundër Ballkanit të Hapur, dogjën flamurin serb.

Vetë PD e quajti një veprim të panevojshëm, i cili u komentua dhe nga presidenti serb Aleksandar Vuçiç.

Me flamurin grek incidentet kanë qenë disa.

Lexoni më shumë: Incidentet me flamur; jo vetëm ai turk, të ‘padëshiruar’ dhe flamuri serb e grek

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

TË FUNDIT

Libi, gjendet varri masiv me 42 trupa të djegur

Shërbimi i autoriteteve libiane të ngarkuara me kërkimin e personave të zhdukur njoftoi se 42 trupa të djegur u zbuluan në një varr masiv...

9 shtete evropiane mbështesin anëtarësimin e Ukrainës në NATO

Nëntë shtete të Evropës Qendrore dhe Lindore kanë ofruar mbështetjen e tyre që Ukraina të bëhet anëtare e NATO-s, dhe i kanë bërë thirrje...

6 arsye psikologjike përse njerëzit përfshihen në zënka 

Zënkat nuk janë asnjëherë të këndshme. Pavarësisht se më kë jeni zënë, me partnerin, një mik, koleg apo një familjar, një zënkë e fortë...

8 shtëpi të ndërtuara në vende të pazakonta

Arkitektura mund të flirtojë me natyrën në mënyra ekspresive por delikate. Ideja në arkitekturë është shpesh për të harmonizuar, jo për të dominuar, peizazhet. Kjo mund të jetë...

Cili ka qenë viti më i keq në histori për të qenë gjallë?

Shkenca e ka gjetur edhe përgjigjen e kësaj pyetjeje të çuditshme... Përgatituni për të lexuar rreth një kohe në historinë e njerëzimit që duket sikur...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?