Gledis Nano në Vlorë për atentatin me 2 viktima, në ‘sitë’ strukturat e policisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtori i përgjithshëm i policisë së shtetit Gledis Nano ka shkuar mbrëmjen e së premtes në Vlorë pas ngjarjes që tronditi këtë qytet 1 ditë më parë, ku dy persona u vranë në një atentat.

Bashkë me Nanon është edhe drejtori i hetimit të përgjithshëm.

Pas inspektimit në komisariat zyrtarët e policisë kanë dalë në qarkullim në qytet.

Nano mësohet se do të kalojë në sitë komisariatin e Vlorës dhe policinë e qytetit. Nuk dihet nëse vizita e Nano ka të bëjë edhe me ndryshime në strukturat e policisë së Vlorës.

15 persona janë shoqëruar në polici për atentatin e djeshëm në Panaja të Vlorës, ku mbetën të vrarë, Shpati Lena dhe Hakim Xhezo.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një moment ku nuk pati fluks mjetet në rrugë dhe nga hetimet ka rezultuar se autorët kanë qenë profesionistë. Autorët me mjetin BMW hapën zjarr në pjesën e parme të makinës.

Viktimat ishin nisur drejt burgut të Lushnjës ku do t’i çonin veshje dhe ushqime vëllait të Hakim Xhezos, Eduard Xhezos, i dënuar me 15 vite për ngjarjen e 2019.

Shpati Lena lëvizte në qytetet me makinë të blinduar, por së fundmi kishte ndërruar mjet.

4 persona mbetën të vrarë Brenda 2 ditëve në vend në tri ngjarje të ndryshme kriminale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

PES ‘refuzon’ Metën? Braimllari: Nuk kemi bërë kërkesë për të marrë pjesë në Kongres

Sekretari Organzativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se lajmi që qarkulloi në media, për faktin se kreut të kësaj force politike Ilir...

Shkon në 36 numri i viktimave nga sulmi në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

FOTO | Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e PES-it? E-maili që qarkulloi

Mesditën e së enjtes qarkulloi në media një e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që...

TË FUNDIT

PES ‘refuzon’ Metën? Braimllari: Nuk kemi bërë kërkesë për të marrë pjesë në Kongres

Sekretari Organzativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se lajmi që qarkulloi në media, për faktin se kreut të kësaj force politike Ilir...

Shkon në 36 numri i viktimave nga sulmi në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

FOTO | Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e PES-it? E-maili që qarkulloi

Mesditën e së enjtes qarkulloi në media një e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që...

“Arrest shtëpie” për ish-deputetin e PS-së, gjykata pranon kërkesën

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë. Gjykata pranoi...

Qindra fluturime të anuluara për shkak të grevës së pilotëve në Gjermani 

Greva e pilotëve të linjës ajrore me kosto të ulët Eurowings e detyroi kompaninë gjermane të anulojë rreth 250 fluturime sot. Një degë e Lufthansa...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?