16-vjeçari gjen portofolin me 6 mijë € dhe e dorëzon: Dua t’i fitoj paratë me djersë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

16-vjeçari Erind Shkambaj nga Shkodra është bërë i njohur brenda disa orëve në rrjetet sociale pas gjestit të tij të pazakontë; ai gjeti një portofol brenda të cilit kishte 6 mijë euro, të cilin e dorëzoi në polici.

Në emisionin “Goodmorning Albanians”, ai tregoi se pasi e kishte gjetur në rrugë, kishte pritur 30 minuta për të zotin e portofolit përpara se të shkonte në polici.

Adoleshenti u shpreh se nuk kishte hezituar për asnjë moment t’i dorëzonte paratë, pasi siç tha, familja e ka edukuar se e vetmja para që vlen është ajo që fitohet me djersë.

“Atë lek se kemi qejf si familje, kemi qejf vetëm lekun që vjen nga djersa jonë”, tha adoleshenti.

Ai rrëfeu se kur kishte shkuar në polici të dorëzonte portofolin, efektivët ishin shokuar nga gjesti dhe shuma e parave që gjendeshin brenda tij.

Portofoli i përkiste një shtetasi italian i cili i kishte ofruar 16-vjeçarit një shpërblim prej 100 eurosh për gjestin fisnik.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Islanda barazon Shqipërinë në minutat shtesë

Fundi i ndeshjes Shqipëri-Islandë është shoqëruar me tensione pas barazimit që skuadra kundërshtare bëri në “Air Albania”. Tifozët të cilët çuan peshë stadiumin nga gëzimi...

Eksperti: Në Kosovë po investohet turkofobi, përplasje e ashpër dhe agresive

Ka një turkofobi të investuar në Kosovë, tha eksperti i çështjeve ndërkombëtare, Kreshnik Osmani në “Now” me Erla Mëhillin, Ai u shpreh se nuk i kupton...

Gazetarja: Erdogani në Kosovë vjen si në shtëpi, jemi vasalë

Gazetarja Edlira Qefalia thotë se situata lidhur me ndikimin turk në Kosovë është edhe më keq së në Shqipëri. Në një lidhje me emisionin Now...

TË FUNDIT

Islanda barazon Shqipërinë në minutat shtesë

Fundi i ndeshjes Shqipëri-Islandë është shoqëruar me tensione pas barazimit që skuadra kundërshtare bëri në “Air Albania”. Tifozët të cilët çuan peshë stadiumin nga gëzimi...

Eksperti: Në Kosovë po investohet turkofobi, përplasje e ashpër dhe agresive

Ka një turkofobi të investuar në Kosovë, tha eksperti i çështjeve ndërkombëtare, Kreshnik Osmani në “Now” me Erla Mëhillin, Ai u shpreh se nuk i kupton...

Gazetarja: Erdogani në Kosovë vjen si në shtëpi, jemi vasalë

Gazetarja Edlira Qefalia thotë se situata lidhur me ndikimin turk në Kosovë është edhe më keq së në Shqipëri. Në një lidhje me emisionin Now...

Ekspertja: Mesazhi që donte të jepte Rama për FETO-n

Ilda Zhulali, eksperte e çështjeve ndërkombëtare tha se për mbylljen e kolegjit “Mehmet Akif” nuk është respektuar e gjithë hapësira ligjore. Sipas saj kërkesa e...

Eksperti: Si e morën gylenistët Komunitetin Mysliman Shqiptar

Eksperti i çështjeve ndërkombëtare, Kreshnik Osmani thotë se gylenistët e kanë marrë Komunitetin Mysliman Shqiptar shumë vite më parë. Në emisionin Now, në Euronews Albania...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?