English

Kurti “lë” Ramën në pritje, avokati: Vëllanë e madh e takon kur të dojë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Tomë Gashi ka komentuar refuzimin e kreut të qeverisë Albin Kurtin në takimin  joformal të liderëve të Ballkanit në Tiranë.

- Advertisement -

Në një intervistë për Euroneës Albania, ai theksoi se takimi në Greqi ishte më i rëndësishëm se ai në Tiranë, pasi Greqia duhet të bindet që të njohë Kosovën si shtet i pavarur.

“Albin Kurti me vëllanë e madh mund të takohet kur të dojë . Ishte shumë më i rëndësishëm takimi në Kretë. Synimi është që të bindet Greqia që ta njohë Kosovën si shtet i pavarur. Është ditur që Kurti nuk do t jetë aty dhe Rama për këtë është njoftuar para një jave për shkak të pamundësisë së ardhjes në takimin ne joformal në Tiranë. Duhet që vëllai i madh dhe vëllai i vogël ti diskutojnë këto takime . Është krijuar një situatë jo e mirë, kur Rama anuloi mbledhjen e dy qeverive”- tha ai.

LEXONI GHITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?