English

Kush është prokurori që u shkarkua sot, pushoi hetimet për Gjergj Cukalin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vetingu shkarkon nga detyra një tjetër prokuror.

- Advertisement -

Komisioni i Pavarur i Kualifikimi ka shkarkuar nga detyra, prokurorin e Tiranës Bajram Breçani. Sipas KPK-së, Breçani nuk justifikonte pasurinë dhe kishte probleme me aftësitë profesionale.

Nga hetimet e komisionit ka rezultuar se, Breçani zotëron një banesë tre katëshe, por nuk vërtetohet me dokumneta periudha e ndërtimit dhe kostot e objektit.

Po kështu rezulton se kjo godinë është ndërtuar fillimihst paleje dhe trualli është zënë gjatë periudhës që Breçani ushtronte detyrën e prokurorit.

Breçani në kohën që mbante postin e prokurorit ka pushuar hetimet për Gjergj Cukalin i arrestuar për vrasjen e Arben Bilalit në 2019-tën.

Prova e AND-së iu mor të dyshuarit në kundërshtim me ligjin. Bashkëshortja e viktimës denoncoi Breçanin në kpk me pretendimin se ka manipuluar provat dhe nuk ka zbatuar vendimin e gjykatës së apelit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?