English

Lajme të rreme për drejtuesit e policisë, lirohet gazetari dhe zyrtarja e AMP

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë “detyrim paraqitje” për ish-zyrtaren e AMP, Rexhina Omerin dhe gazetarin Ervis Hasanaga.

- Advertisement -

Ata akuzohen për falsifikim kompjuterik pasi përmes një portali bëni shkrime të rreme me qëllim denigrimin e drejtuesve të policisë. Në kërkim vijon të jetë Kushtrim Selimi, i cili më herët mbante postin e Shefit të Sektorit në AMP.

Dy ish-zyrtarët e AMP-së në bashkëpunim me gazetarin Ervis Hasanaga publikonin shkrime për të denigruar drejtuesit e lartë të Policisë, Muhamet Rrumbullakun, Neritan Nallbatin dhe Rebani Jaupin.

Selimi synonte që përmes këtyre presioneve të bëhej drejtor.

Disa drejtues dhe persona kanë bërë denoncime lidhur me këtë çështje.

Gjithashtu i përfshirë është edhe vëllai i Kushtrim Selimit, i cili mban pozicionin e shefit kundër narkotikëve në Shërbimin Informativ Shtetëror.

Ky i fundit informacionet që siguronte për shkak të detyrës ia dërgonte vëllait për t’i publikuar.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?