English

Lamtumira për Kadare, Alda Bardhyli: Na bëri të ndritur në sytë botës, iku i qetë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Alda Bardhyli, si një nga personat që i ka qëndruar më afër shkrimtarit Ismail Kadare vitet e fundi tha se me humbjen e tij vendi dhe gjithë bota humbën një mendje të ndritur të shekullit XXI.

- Advertisement -

Ajo tregoi se Kadare iku i qetë dhe pa brenga pasi kishte kryer atë që është shumë e rëndësishme për një shkrimtar, rbotimin veprës së plotë.

“Ka humbur një mendje e ndritur e shekullit të 21, në bëri të ndritur në sytë e gjithë botës duke na dhënë një Shqipëri të jashtëzakonshme. Mendoj se iku i qetë pasi ai mendonte se e kishte kryer atë që ishte shumë e rëndësishme për një shkrimtar, ribotimin veprës së plotë. Kjo e bënte atë të qetë, ka ikur pa brenga”, tha Bardhyli.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?