English

Lavrov do të vizitojë Turqinë javën e ardhshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë javën e ardhshme.

- Advertisement -

Zyrtari i Kremlinit thuhet se do të vizitojë vendin më 6 dhe 7 prill, shkruan Sky News.

Lufta në Ukrainë dhe zhvillimet në Siri, pritet të jenë temë diskutimi mes Lavrovit dhe zyrtarëve turq.

Lavrov, në muajt e fundit ka bërë udhëtime të shumta në Afrikë në një përpjekje për të treguar se Perëndimi ka dështuar të izolojë Moskën për pushtimin e Ukrainës.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×