English

Ligji për Komisionet Hetimore, Gjykata Kushtetuese pranon kërkesën e Grupit të PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata Kushtetutese ka pranuar kërkesën e Grupit Parlamentar të PD për shqyrtimin me përparësi të antikushtetutshmërisë së ligjit të ri për Komisionet Hetimore.

- Advertisement -

Mësohet se Gjykata ka njoftuar se në mbledhjen e datës 23.04.2024, ka vendosur që ta shqyrtojë këtë çështje me përparësi, duke caktuar seancën në datën 27 Maj 2024, ora 10:00.

Gjithashtu në njoftimin e Gjykatës Kushtetuese thuhet se afati për paraqitjen e parashtrimeve dhe të çdo materiali tjetër është deri në datën 06.05.2024.

Përsa i përket kërkesës për pezullimin e ligjit, është vendosur që për këtë të shqyrtohet në seancën plenare publike.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?