English

Ligjvënësit “braktisin” parlamentin: Asnjë ministër në sallë, vetëm 10 deputetë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca plenare e kësaj të enjteve po vijon dhe në orët e pasdites, por me një numër shumë të “kufizuar” deputetësh.

- Advertisement -

Ligjvënësit kanë zgjedhur të braktisin punimet në seancën pleanere, ku siç shihet dhe në fotot e mëposhtme, numri i deputetëve të pranishëm është vetëm 10.

6 prej deputetëve i përkasin opozitës, ndërkohë që vetëm 4 deputetë janë nga maxhoranca.

Në sallë nuk është asnjë përfaqësues nga kabineti qeveritar.

Duket se ligjvënsit e maxhorancës dhe pjesëtarët e qeverisë kanë shpërfillur direktivat e kryesocialistit Rama dhe kreut të grupi Çuçi për pjesëmarrje në punimet e parlamentit.

Debati i nisur me vrull mëngjesin e së enjtes, duket se u “shua” me ardhjen e pasdites, ku deputetët kanë zgjedhur të mos ndjekin vijimin e seancës plenare.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?