English

Lirimi i protestuesve, Bardhi: Kemi bërë kallëzim për dhunë nga efektivët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, mbajti një deklaratë për media nga gjykata e Tiranës, pas vendimit për lirimin e 4 protestuesve të 20 shkurtit.

- Advertisement -

Në fjalën e tij, Bardhi përshëndeti vendimin e gjykatës, por akuzoi Policinë e Shtetit për dhunë ndaj protestuesve.

“Dua të përshëndes vendimin e gjykatës që i la të lirë”, tha Bardhi.

Ai shtoi se një kallëzim penal dhe ankimim në AMP në lidhje me punonjësit e policisë që kanë keqtrajtuar mbështeteësit e opozitës.

“Është bërë gjatë ditës së djeshme kallëzim penal dhe ankesë pranë AMP, dua që secili prej tyre t’i bëj një paralajmërim, që dhuna jashtë asaj që lejon ligji është akt personal. Punonjësit e policisë duhet të respektojnë ligjin dhe jo të ushtrojë dhunë.Secili prej tyre është identifikuar dhe do të mbaj përgjegjësi, dhe për dhunën do të mbajë përgjegjësi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×