English

Lufta e gjigantëve kundër Francës, Spanjës i mungojnë 3 yje në gjysmëfinale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Spanja do të luajë në gjysmëfinalen e Euro 2024 kundër Francës pa tre nga lojtarët e saj kryesorë. Mesfushori i Barcelonës, Pedri, ka mbaruar kampionatin pasi u dëmtua në gjurin e tij gjatë ndeshjes çerekfinale kundër Gjermanisë. Për fat të mirë për trajnerin Luis de la Fuente, Dani Olmo është një zëvendësim i gatshëm në mesfushë, i cili ka shënuar dy gola dhe ka dhënë dy asistime në tre ndeshjet e fundit.

- Advertisement -

Dani Carvajal dhe Robin Le Normand gjithashtu mungojnë për shkak të kartonave të verdhë të marra në ndeshjen e fundit. Jesus Navas, i cili është 38 vjeç, do të zëvendësojë Carvajal në mbrojtje dhe do të bëhet lojtari më i vjetër që ka fituar Kampionatin Evropian nëse Spanja fiton.

Skuadra e parashikuar e Spanjës për gjysmëfinalen është: Simon; Navas, Nacho, Laporte, Cucurella; Ruiz, Rodri, Olmo; Lamal, Morata, Williams. Ndeshja do të zhvillohet në Allianz Arena, Munich në orën 21:00.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?