English

Manifestime kundër presidentit, francezët përpiqen të mësyjnë teatrin ku ndodhej Emmanuel Macron

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protestuesit francezë u përpoqën të përndjekin Presidentin e vendit, Emmanuel Macron, teksa ky i fundit po ndiqte një shfaqje në një teatër në veri të Parisit.

- Advertisement -

Protestuesit këndonin e brohorisnin kundër tij dhe disa prej tyre u përpoqën të hynin në ambientet e teatrit “Le Bufe Nord”, por policia u përpoq t’i ndalonte.

Një makinë e zezë në bordin e të cilës thuhet se ndodhej çifti Makron u largua me shpejtësi.

Protestat kundër planeve të qeverisë franceze për të reformuar sistemin e pensioneve zgjasin prej javësh.

E premtja ishte dita e 44-t e grevës, gjatë të cilës manifestuesit bllokuan hyrjen e Muzeut të Luvrit, duke penguara qindra turistë.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?