Mbijetoi me peshk të gjallë dhe ujë shiu, marinari shpëtohet pas 2 muajsh në oqean

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një marinar australian dhe qeni i tij janë shpëtuar në brigjet e Meksikës pasi mbijetuan për plot dy muaj me asgjë tjetër përveç ujit të shiut dhe peshkut të papërpunuar në oqean.

Tim Shaddock u nis për në Polinezinë Franceze nga Meksika në prill, por varka e tij u dëmtua rëndë nga një stuhi vetëm një muaj pas udhëtimit.

Sipas Sky News, 51-vjeçari dhe qeni i tij Bella mbijetuan nën një tendë të vogël në bordin e anijes së goditur për javë të tëra përpara se të dalloheshin të enjten nga një helikopter që ishte në kërkim të peshkut ton me një anije peshkimi.

- Advertisement -

Një mjek që po monitoron shëndetin e zotit Shaddock nga bregu tha për 9News të Australisë se marinari ka “shenja normale jetësore” dhe është “i qëndrueshëm dhe shumë mirë”.

Mësohet se pasi është shpëtuar zoti Shaddock ka thënë:

“Kam kaluar një provë shumë të vështirë në det dhe kam nevojë vetëm për pushim dhe ushqim të mirë sepse kam qenë vetëm në det për një kohë të gjatë. Nuk kam pasur ushqim të mjaftueshëm për një kohë të gjatë”.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×