‘Mbledhjen e fondeve s’e kanë kërkuar motrat’, flet e afërmja e Florind Belliut

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anisela Zhupani, nismëtare e kërkesës për donacione GOFUNDME, që synon të grumbullojë para për të ndihmuar 2 fëmijët e çiftit Belliu, të mbetur jetimë pasi prindërit e tyre humbën jetën tragjikisht në SHBA, mohoi që mbledhja e fondeve të jetë bërë në emër të motrave të tij.

Në një intervistë për Euronews Albania, Zhupani sqaroi se fondacioni është hapur në emër të saj dhe përfituesit e vetëm të të ardhurave janë dy fëmijët e mitur të çiftit të ndjerë.

Ajo tregoi se menjëherë pas tragjedisë, shumë njerëz e kishin kontaktuar duke i kërkuar që të ndihmonin sadopak.

- Advertisement -

“Fondet janë mbledhur për fëmijët, jo në emër të motrave, është hapur me emrin tim dhe përfitues janë të dy djemtë. U hap se shumë njerëz kur e morën vesh, me merrnin në tel dhe më thoshin si mund të ndihmojnë”, tregoi Zhupani.

Zhupani zbuloi se ajo ishte personi i parë që e kishte pritur në SHBA çiftin Belliu, gjë që siç tha ishte ëndrra e tyre, ndaj e sheh këtë nismë edhe si një detyrim moral për dy fëmijët jetimë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...

TË FUNDIT

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...

Eksperti: Pse një ish-shef i Shërbimit Sekret në krye të politikës së jashtme turke

Mehmet Kalisi, eksperti i çështjeve të lindjes së mesme tha për Euronews Albania se vendosja Hakan Fidan, si ministër i Jashtëm i Turqisë nuk...

U zhvati 3 mln euro bizneseve online, lihet në burg agjentja e postës në Korçë

Gjykata e Korçës cakton masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×