English

Mblidhet kabineti izraelit i luftës, rritet presioni mbi planin e armëpushimit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kabineti izraelit i luftës është mbledhur në zyrën e kryeministrit Netanyahu në Jerusalem. Ministri i Mbrojtjes Yoav Gallant dhe zyrtarë të tjerë kryesorë të sigurisë po marrin pjesë përmes videokonferencës.

- Advertisement -

Sesioni vjen ndërsa presionet ndërkombëtare rriten mbi Izraelin dhe Hamasin për të rënë dakord për një plan armëpushimi të përshkruar nga presidenti amerikan Biden, ndërsa lufta shkatërruese në Gaza zvarritet në muajin e saj të tetë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?