English

Mbretëri e Bashkuar, Princi Charles infektohet me coronavirus

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analizat e princit Charles të Uellsit, 71 vje1, kanë dalë pozitive për coronavirus, sipas zëdhënësve zyrtarë.

- Advertisement -

Dukesha e Cornwall, 72 vjeçe, po ashtu ka marrë rezultatet e analizve, por ka qenë negative.

Princi është në gjendje të mirë shëndetësore, sipas mjekëve zyrtarë, dhe simptomat deri tani kanë qenë të buta.

Charles dhe Camilla janë duke u vetizoluar tani në Balmoral, dhe zëdhënësit e tyre thonë se veprimtaritë zyrtarë do t’i vazhdojnë nga shtëpia.

“Nuk mund ta dimë se nga e ka marrë princi virusin, pasi ka pasur veprimtari të shumta në publik në javët e fundit”, thonë zyrtarët nga Shtëpia Clarence.

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?