English

Mbretëria e Bashkuar shpall buxhetin “zemërgjerë” për 30 vitet e ardhshme për luftën kundër COVID-19

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria britanike ka shpallur masat e marra për buxhetin vjetor me një vlerë prej 13.7 milionë eurosh për të ndihmuar ekonominë që të përballojë përhapjen e coronavirusit.

- Advertisement -

Paketa e prezantuar gjatë seancës plenare do të shkojë për shërbimet publike, popullatën dhe bizneset, financat e të cilëve janë goditur nga COVID-19, pjesë e stimuli prej 34.3 miliardë eurosh për të nxitur ngritjen e ekonomisë.

Shuma e madhe e parave simbolizon mbylljen e kapitullit të gjendjes së vështirë ekonomike nën qeverisjen e Konservatorëve.  

 

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?