English

Mbreti Karl III shtrohet në spital, pritet t’i nënshtrohet operacionit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbreti Charles III i Britanisë u shtrua në një spital në Londër të premten në mëngjes

- Advertisement -

Mediat e huaja bëjnë me dije se ai do i nënshtrohet një operacioni të prostatës së zmadhuar. Mbreti 75-vjeçar do të trajtohet në Klinikën e Londrës, ku Princesha e Uellsit po shërohet pas një operacioni në bark.

“Mbreti u shtrua sot në mëngjes në një spital në Londër për trajtim të planifikuar. Madhështia e tij dëshiron të falënderojë të gjithë ata që kanë dërguar urimet e tyre gjatë javës së kaluar dhe është i kënaqur të mësojë se diagnoza e tij ka një ndikim pozitiv në ndërgjegjësimin e shëndetit publik”, tha në një deklaratë Pallati.

Edhe pse nuk dihet ende zyrtarisht se sa do të qëndrojë në spital, sipas mediave do të qëndrojë i shtruar për dy netë.

Mbretëresha Camilla, tha përpara operacionit se Charles është mirë dhe mezi pret të kthehet në punë.

Zakonisht anëtarët e familjes mbretërore nuk i bëjnë publike detajet e sëmundjeve, duke i konsideruar të gjitha çështjet mjekësore private, por Charles donte të bënte public operacionin për të inkurajua.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?