English

“Më gjuajtën me tytën e armës”, 54-vjeçari tregon tmerrin kur tentuan ta grabisin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre persona të maskuar dhe të armatosur kanë hyrë në shtëpinë e Sokol Bajgorës në fshatin Baltëz të Fierit, për të vjedhur.

- Advertisement -

Ai ka treguar nga ambientet e spitalit rajonal, aty ku ndodhet për të marrë asistencën mjekësore, gjithë tmerrin e përjetuar në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

“Ndodhesha i vetëm në shtëpi kur 3 persona hynë me forcë në banesë dhe ushtruan dhunë ndaj meje. Nuk arritën të më vjedhin asgjë. Më kanë goditur pa pushim me tytën e armës në kokë, ndërsa mungesa e energjisë elektrike ua vështirësoi punën,” – u shpreh 54-vjeçari.

Pikërisht në pjesën e kokës dhe në fytyrë ka marrë dhe dëmtimet më të shumta, por fatmirësisht situata është nën kontroll dhe ai nuk rrezikon jetën.

Policia ka shoqëruar disa persona në ambientet e komisariatit, ndërsa po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e kapjen e autorëve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?