Me shpejtësi deri në 181 km/h, pezullohen 45 leje drejtimi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia Rrugore ka pezulluar 45 leje drejtimi këtë të dielë për shpejtësi tej normave të lejuara.

Përgjatë paradites së sotme, nga Morina në Sarandë, janë konstatuar shkelje në drejtim të tejkalimit të normave të shpejtësisë që varionin nga 171 km/h deri në 181 km/h, kryesisht në autostradat “Tiranë – Elbasan”, “Tiranë – Durrës” dhe “Fier – Vlorë”.

Gjithashtu janë vendosur 645 masa administrative në total, për parakalime të gabuara, për përdorim të celularit gjatë drejtimit të mjetit si dhe për mosvendosje të rripit të sigurimit apo të kaskës mbrojtëse.

- Advertisement -

Në të gjitha rrugët e vendit janë duke patrulluar 11 makina inteligjente dhe 16 radarë automatikë. Ndërsa,në disa segmente të cilësura njolla të zeza janë vënë në përdorim edhe dronët, për të parandaluar dhe ndëshkuar parakalimet e gabuara.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

TË FUNDIT

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...

A do e mbështesni Bashën për kreun e PD? Ja si përgjigjet deputeti Gështenja

Deputeti Lefter Gështenja, është shprehur se e gjithë opozita duhet të reflektojë për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit. I ftuar në Euronews Albania ai...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×