English

Më shumë se 7000 palestinezë të vrarë, thotë ministria e Gazës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e shëndetësisë e udhëhequr nga Hamasi ka thënë se 7,028 palestinezë janë vrarë që nga 7 tetori.

- Advertisement -

Midis të vdekurve ishin 2,913 fëmijë, tha ai.

Ministria raportoi dje 6,546 vdekje, përfshirë 2,704 fëmijë.

Joe Biden tha se ai “nuk kishte besim në numrin që palestinezët po përdorin”, megjithëse ai nuk shpjegoi pse.

Këshilli për Marrëdhëniet Amerikano-Islamike tha se ishte “thellësisht i shqetësuar” nga komentet e tij dhe i bëri thirrje presidentit të kërkonte falje.

“Gazetarët kanë konfirmuar numrin e lartë të viktimave dhe video të panumërta që dalin nga Gaza çdo ditë tregojnë trupa të grimcuar të grave dhe fëmijëve palestinezë”, tha drejtori ekzekutiv Nihad Awad.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?