English

Memli Krasniqi mohon mundësinë e një koalicioni me VV: Jam zbavitur nga…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka mohuar një koalicion të mundshëm mes partisë së tij dhe Vetëvendosjes.

- Advertisement -

“Sa i përket spekulimeve, t’ju them sinqerisht unë kam qenë edhe i zbavitur këto ditë nga mënyra e interpretimeve të jashtëzakonshme e imagjinare të kujtdo qoftë sa i përket mundësisë së koalicionet ndërmjet nesh e Vetëvendosjes të arritur për dy orë takim.

Nuk munden dy orë takim të tejkalojnë hendekun e gati dy dekadave. Ai takim është thirrur për agjendë legjislative. Unë kam thënë që po shkoj në takim vetëm për zgjedhje. Agjenda e PDK-së kanë qenë zgjedhjet e parakohshme. Ne kemi shkuar me këtë axhjendë dhe kjo është ajo që e ka dominuar diskutimin”, ka thënë Krasniqi.

Ai ka shtuar se nuk është mirë që Vetëvendosja të lejohet të përfundojë mandatin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?