English

​Mercedes tërheq rreth 1 milion modele të vjetra në mbarë botën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kompania Mercedes-Benz po tërheq rreth një milion makina të vjetra në të gjithë botën për shkak të problemeve të “me përforcuesin e frenave”, tha kompania.

Modelet e serive ML, GL (BR 164) dhe R-Class (BR 251) të prodhuara midis 2004 dhe 2015 do të tërhiqen. Rreth 70,000 prej tyre janë në Gjermani, sipas kompanisë.

“Kemi zbuluar se në disa prej atyre automjeteve, funksioni i përforcuesit të frenave mund të ndikohet nga korrozioni i avancuar në zonën e përbashkët të kabinës,” tha Mercedes-Benz në një deklaratë.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×