Meta: Rrezikojmë të shpërbëhemi si komb dhe si shtet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta thotë se po rrezikojmë të shpërbëhemi si komb dhe si shtet, për shkak të emigrimit masiv të popullsisë.

Gjatë një takimi me strukturat e gruas të kësaj force politike, Meta u shpreh se familja shqiptare është kërcënuar si anjëherë më parë.

Sipas tij, vendi ka statistika të errëta teksa shtoi se nuk janë rritur rrogat dhe pensionet.

- Advertisement -

“Rrezikojmë të shpërbëhemi si komb edhe si shtet, sepse është kërcënuar si anjëherë tjetër, vetë familja shqiptare. Çdo ditë takoj gra dhe nëna që thonë se edhe fëmija i fundit iku në Gjermani apo për në Angli. Ikën thonë shumë gra të reja e nëna, për hir të fëmijëve dhe kjo nuk mund të vazhdojë më tej.

Nuk besoj se do të bëjmë gratë, vajzat në një kohë të shkurtër atë që bëjnë danezët, por të paktën atë që bëhet në Kosovë, Mal të Zi dhe Serbi. Nuk ka statistika më të errëta, nuk janë rritur pagat dhe pensionet. Po të ishin rritur, nuk do vidhej në këtë mënyrë, si me inceneratorët”, theksoi Meta.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×