Milan me pronar të ri, Elliot i shet aksionet te Red Bird për 1.2 miliardë euro

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Skuadra italiane e Milani ka prezantuar në faqen zyrtare pronarin e ri.

Elliot i ka shitur aksionet e tij te Red Bird për shifrën e 1.2 miliardë eurove.

Shumë ishte përfolur gjatë muajëve të fundit, por tashmë marrëveshja është e arritur zyrtarisht.

- Advertisement -

“Si pronar i ri i AC Milan, RedBird do të vazhdojë të investojë në të gjitha fushat kryesore që do të avancojnë interesat sportive dhe komerciale të klubit, duke u mbështetur në arritjet e sezonit të kaluar që kulmuan me titullin e Serie A. Përvoja e RedBird në funksionimin dhe ndërtimin e bizneseve sportive do të sigurojë që kapitulli tjetër në historinë e Milan do të ndërtohet duke nisur që nga ky moment” thuhet në njoftim.

Milan mbetet në pronësi amerikane, por ndryshon pronarët.

Në krye të klubit kuqezi do të jetë Gerry Cardinale , 53-vjeçari me një pasuri prej 1 miliard dollarësh dhe themelues në vitin 2014 i ‘Red Bird Capital Partners’.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

TË FUNDIT

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×