English

Milani ‘mbret’ në merkaton e Serisë A, Liverpool pranë firmës me mesfushorin italian

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një situata ku kampionati Italian vijon të humbasë terren dita ditës, është një skuadër që mban lart flamurin në këtë merkato verore. Milani ka nënshkruar disa lojtarë gjatë ditëve të fundit, duke rikthyer një grup vërtet kompakt në prag të sezonit të ri futbollistik.

- Advertisement -

Samu Çukueze është i fundit i cili pritet të zyrtarizohet tek kuqezinjtë, ndërsa klubi ka arritur akordin edhe me Okafor. Kujtojmë se pak ditë më parë pjesë e Mialnit u bë dhe Rejnders, ndërsa përpara tij amerikani Pulisic.

Mesfushori Italian Marco Verratti është pranë kalimit në premier leaguen angleze, e konkretisht tek skuadra e Liverpool. Aktualisht 30 vjecari vlen 40 milionë euro, ndërsa mbeten edhe 3 vite deri në përfundim të kontratës.

Në mungesë të hapësirave tek Chelsea, Aubameyang është transferuar tek Marseja. Sulmuesi nga Gabon është prezantuar në Velodrome, ndërsa u afrua si lojtar i lirë. Ky është një rikthim për 34-vjecarin në elitën franceze pasi më parë ka mbajtur veshur fanellën e  Dijon, Lille, Monaco e Saint Ettiene.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?