Ministeriali euro-ballkanik i Ekonomisë, Rama: Koha për vepra premtuese

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Po zhvillohet ministeriali euro-ballkanik i Ministrave të Ekonomisë nga BE-ja dhe rajoni, zhvillohet në kuadër të Procesit të Berlinit, me pjesëmarrjen e mbi 20 delegacioneve të nivelit të lartë.

Kreu i qeverisë Edi Rama në fjalën e tij tha se Samiti do të diskutojë diçka që 5 vite më parë nuk mund të imagjinohej, të diskutojë për planin e ardhshëm të BE-së për të mbështetur Ballkanin Perëndimor.

‘Samiti do të diskutojë për diçka krejt të re që edhe një herë 5 vite më parë ishte e papërfytyrueshme, planin e ardhshëm të BE-së për të mbështetur Ballkanin Perëndimor duke u hapur në disa mënyra. Është koha të ecim para dhe të nisim të shohim vepra premtuese. Mund të mos biem dakord për një sërë gjërash në këtë rajon. Mund të kemi çështje të rëndësishme ende të pambyllura, por e vetme mënyrë është të përpiqemi që të biem dakord për atë që mund të bëjmë së bashku. Gjithmonë e më tepër kemi parë sa e rëndësishme është të trajtojmë çështjet tona. Sa më të mira urat që ndërtojmë më e mirë është hapësira për të trajtuar edhe çështjet e vështira.’- tha Rama.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“5 mijë punëtorë nga India, Bangladeshi e Filipinet, erdhën në Kosovë”-Shahini

Agim Shahini kryetar i Aleancës Kosovare të Biznesit tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” se vetëm vitin e fundit në Kosovë janë...

Armenia dhe Azerbajxhani zotohen të ‘normalizojnë marrëdhëniet’

Armenia dhe Azerbajxhani zotohen të 'normalizojnë marrëdhëniet' dhe të shkëmbejnë të burgosurit në një deklaratë të përbashkët Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord të ndërmarrin...

Hill flet për dialogun e Brukselit: Të gjithë duhet të bëjnë disa lëshime

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një nga kushtet është dhe njohja e...

TË FUNDIT

“5 mijë punëtorë nga India, Bangladeshi e Filipinet, erdhën në Kosovë”-Shahini

Agim Shahini kryetar i Aleancës Kosovare të Biznesit tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” se vetëm vitin e fundit në Kosovë janë...

Armenia dhe Azerbajxhani zotohen të ‘normalizojnë marrëdhëniet’

Armenia dhe Azerbajxhani zotohen të 'normalizojnë marrëdhëniet' dhe të shkëmbejnë të burgosurit në një deklaratë të përbashkët Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord të ndërmarrin...

Hill flet për dialogun e Brukselit: Të gjithë duhet të bëjnë disa lëshime

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, ku një nga kushtet është dhe njohja e...

“Në Kosovë paguhesh më mirë në ndërtim sesa unë si gazetar”-Kafexhiu: Por pse ikin

Gazetari Muharrem Kafexhiu tha për “Good Morning Albanians” se në Kosovë, më shumë paguhesh si punëtor ndërtimi se sa si gazetar. Megjithatë ai thase pavarësisht...

Tërmeti me magnitudë 5.8 ballë godet Meksikën

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë të shkallës Rihter ka goditur qendrën e Meksikës këtë të enjte. Sipas Institutit sizmologjik si pasojë e tërmet u...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×