English

Ministria e Drejtësisë nis kërkesën për ekstradimin e Durim Bamit nga Dubai

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria e Drejtësisë ka nisur zyrtarisht kërkesën për ekstradimin e shtetasit Durim Bami në autoritetet e Emirateve të Bashkuara Arabe.

- Advertisement -

Kjo kërkesë është dërguar në rrugë shkresore dhe elektronike. Ministria e Drejtësisë ka marrë njoftim nga Ministria e Jashtme se kërkesa dhe dosja për shtetasin Bami janë marrë në dorëzim nga pala arabe.

Durim Bami është shpallur në kërkim nga SPAK, pasi akuzohet për një sërë veprash penale. Emri i tij doli edhe në përgjimet e bisedave të Sky Ecc, ku disa elementë të rëndësishëm të grupeve kriminale, ishin bërë bashkë për eliminimin e Bamit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?