Mjetet inteligjente pezullojnë 20 leje drejtimi në aksin Kardhiq-Delvinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe pse rruga Kardhiq-Delvinë u inagurua disa ditë më parë, sërish janë konstatuar shkelje nga ana e drejtuesve të automjeteve.

Policia e Shtetit bën me dije se nëpërmjet monitorimit me makinat inteligjente, dronët dhe radarët automatikë, janë pezulluar 20 leje drejtimi në 48 orët e fundit, për shpejtësi mbi 30 km/h mbi normën e lejuar.

Ndërsa, 95 masa administrative janë vendosur për qarkullim me shpejtësi, por pa sanksionin e pezullimit të lejes së drejtimit.

- Advertisement -

Po ashtu, 67 drejtues mjetesh janë ndëshkuar masa administrative, për parakalime të gabuara, teksa 54 masa janë vendosur për përdorim të celularit gjatë drejtimit të automjetit dhe 50 masa për mospërdorim të rripit të sigurimit.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...

TË FUNDIT

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...

Analisti serb Vejvoda sqaron: Vuçiç ka shumë probleme brenda vendit, por Kosova…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se protestat që po mbahen...

Analisti i njohur serb Ivan Vejvoda: Ja zgjidhja e krizës Kosovë-Serbi…

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se ka ardhur momenti që...

Zgjedhjet në Malin e Zi, sondazhet favorizojnë partinë e presidentit Milatoviç

Ditën e djeshme u mbyll fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të së dielës në Malin e Zi dhe sot vendi ndodhet zyrtarisht në heshtje...

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×