English

Moti i keq| Policia dhe FNSH-ja në gatishmëri për shoferët dhe qytetarët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia Rrugore, ajo e Rendit dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë janë në gatishmëri për të ndihmuar qytetarët dhe shoferët me përkeqësimin e kushteve të motit.

- Advertisement -

Janë ngritur tashmë dhe janë funksionale grupet e drejtimit që po kontaktojnë me pushtetin vendor dhe firmat kontraktore për pastrimin e atyre segmenteve në të cilat ka rënie inertesh.

Nisur nga moti i keq me reshje shiu të dendura, që ka vështirësuar qarkullimin e automjeteve, Policia Rrugore ka rritur prezencën në rrugë dhe monitorimet me mjetet inteligjente, në të gjithë vendin.

Ata apelojnë për kujdes të shtuar në rrugë dhe respektim të sinjalistikës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?