English

Bojkoti i PS në Komisionin për Sterilizimin, Koçi: Ka mungesë respekti nga Vokshi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Socialiste, Petro Koçi, mbajti këtë të enjte një deklaratë për mediat nga ambientet e jashtme të parlamentit, ku foli rreh mungesës së PS-së në Komisionin Hetimor për Sterilizimin.

- Advertisement -

Koçi tha se mungesa e maxhorancës në komisionin hetimor vjen për shkak të mungesës së respektit të treguar nga kryetarja e këtij komisioni, Albana Vokshi.

Koçi theksoi se opozita i ka nxjerrë paraprakisht konkluzionet e komiisonit dhge po e përdor atë thjesht për të bërë një shfaqje teatrale politike.

“Ka mungesë respekti nga ana e kryetares për kryesinë e këtij komisioni, duhet të kthejë rrugë dhe të mos vazhdoj me pozicionin e saj e cila është tërësisht në konflikt interesi, pasi praktikisht ata i kanë nxjerrë konkluzimet e atij komisioni dhe tani duan të bëjnë thjesht një shfaqje teatrale politike”, tha Koçi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×