English

Napoli turpëron Juventusin 5-1, vijon ‘arratinë’ në krye të kampionatit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Napoli ka turpëruar Juventusin në ndeshjen e ndjeshme të zhvilluar në stadiumin “Diego Armando Maradona”, pasi ka fituar me rezultatin e thellë 5-1.

- Advertisement -

Dominimi i skuadrës së drejtuar nga Luçiano Spaleti ishte i dukshëm. Protagonistët e ndeshjes  kanë qenë Kvaratskhelia dhe Osimhen.

I pari ka realizuar 1 gola dhe ka dhënë dy asiste, ndërsa i dyti ka realizuar dy gola dhe ka dhënë një asist. Goli i nderit për bardhezinjtë është shënuar nga Di Maria.

Në javën e 18 të kampionatit italian, Napoli gjendet në krye me 47 pikë, ndjekur nga Milan dhe Juventus me 37 pikë.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×