Ndeshjet e Seria A dhe La Liga| Roma në vendin e 16-të në, “turpërohet” nga Genoa

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Roma ka pësuar humbjen e 3-të në kampionat, ndërsa kundërshtari i radhës ishte Genoa. Verdhekuqtë pësuan një humbje me rezultat të thellë në transfertë, edhe pse arriti të qarkullonte më tepër topin e madje të krijonte raste. Gudmundson zhbllokoi rezultatin dhe kaloi në avantazh Genoan, ndërsa Cristante solli barazpeshën e përkohshme, me Reteguin që i dërgoi skuadrat në dhomat e zhveshjes me rezultatin 2-1.

Në fraksionin e dytë Thorsby dhe Messiar vulosën fitoren 4-1 të Genoas, ndërsa Roma zhytet në vendin e 16-të në Serinë A, 2 pozicione larg zonës së ftohtë. Dy përballjet e tjera, Frosinone-Fiorentina dhe Monza-Bologna u mbyllën në barazim.

Në Spanjë Atletiko e Madridit ka marrë një tjetër fitore, këtë herë ndaj Osasunës në transfertë. El Colchoneros triumfuan 0-2 me golat e shënuar nga Griezmann dhe Riquelme. Aktualisht renditen në vendin e pestë në kuotën e 13 pikëve, ndërsa në krye të tabelës qëndron Girona. Përballja mes Celta Vigo dhe Alaves u mbyll në shifrat 1-1, teksa po me të njëjtin rezultat u mbyll dhe ndeshja tjetër Granada-Betis. Lajmi i keq është dëmtimi i Myrto Uzunit, i cili braktisi fushën në minutën e 38’ të pjesës së parë.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×