Ndjekje si në filma- Shqiptarët përplasen me policinë belge, ngrihet helikopteri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy shtetas shqiptarë janë arrestuar në Belgjikë si të dyshuar për kryerjen e disa vjedhjeve.

Pas një ndjekeje të gjatë nga policia, ata kanë përplasur makinën në oborrin e një banesë dhe janë larguar me vrap.

Policia nisi ndjekjen në terren dhe një helikopteri i forcave federale u përdor për të gjurmuar hajdutët.

- Advertisement -

Dy prej tyre mundën të arrestoheshin nga forcat belge të policisë, ndërkohë që një person i tretë mundi të arratisej.

“Kur ekipi ynë donte të ndalonte të dyshuarit, ata u larguan me makinën e tyre. Pas një ndjekjeje të gjatë, përplasën automjetin e tyre në Kortenbergsesteenweg, afër Blockmanstraat. Më pas ata u larguan në këmbë. Ne ngritëm një operacion kërkimi në shkallë të gjerë dhe morëm mbështetje nga helikopteri i policisë federale. Në fund arritëm të arrestonim dy prej tyre, ndërkohë që i treti është ende i arratisur”, tha Filip Van Steenbergen, shef i policisë së zonës së policisë KASTZE (Kampenhout, Steenokkerzeel dhe Zemst).

“Të dyshuarit vijnë nga Shqipëria. Në makinën e tyre, me targa holandeze, gjetëm sende të cilat janë të vjedhura”, shtoi shefi i policisë.

LEXO GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

TË FUNDIT

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enrico Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...

Hidhet në erë me eksploziv bankomati në Shkup

Një bankomat i një banke private është hedhur në erë me eksploziv në lagjen Butel të Shkupit në Maqedoninë e Veriut mëngjesin e sotëm. Mediat...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×