English

Lirohen nga detyra dy zëvendësministra, emërohen ambasadorë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Artemis Malo, Besard Kadia, janë liruar nga detyra e tyre si zëvendës ministra për Europën dhe Punët e Jashtme.

- Advertisement -

Vendimi për shkarkimin e tyre është marrë këtë të mërkurë (26, qershor 2024) në mledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

Largimi i tyre nga detyra vjen një ditë pas mbledhjes së komisionit për Politikën e jashtme ku të dy bënë prezantimin e tyre si ambasadorë të ardhshëm

Mësohet se Sipas vendimit të qeverisë Besart Kadia është larguar nga posti i zëvendës ministrit të Punëve të Jashtme dhe është emëruar ambasador në Azerbajxhan.

Ndërsa Artemis Malo, nga zëvendës ministre e Jashtme është emëruar ambasadore në Kanada.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?