‘Në Gramsh dhe Poliçan demontohen armë’, Peleshi: S’kemi industri ushtarake

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi deklaron se ngjarja e Gramshit po trajtohet me seriozitet nga institucionet.

Ministri sqaroi se në uzinën e Gramshit dhe në Poliçan bëhet vetëm procesi i demontimit të armëve. Ai sqaroi se në vendin tonë nuk kemi industri ushtarake.

“Duhet sqaruar që ka disa nivele klasifikimi të pronave apo bazave të ushtrisë. Padyshim ato që janë të klasifikuar është e pamundur të hyhet brenda tyre. Por, kemi shumë sajtë të tjera që janë të vizitueshme, por vizita duhet të bëhet me leje. Ky është rasti i 3 uzinave tona, të Gramshit, uzina e Mjekësit dhe ai i Poliçanit. Ne nuk kemi industri ushtrake. Në Gramsh sot nuk prodhohen më armë. Ka aktiviteti sporadik të demontimit të armëve të ndryshme, ku demontohen armë që sekuestrohen nga operacioni i policisë së shtetit. E njëjta gjë është edhe në Poliçan. Në Mjekës asgjësohen lëndë plasëse”, u shpreh ministri Peleshi.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

TË FUNDIT

“Çelim një fazë të re”, Balla: IKMT të garantojë parandalimin e ndërtimeve pa leje

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, së bashku me drejtuesin e ri të IKMT-së Ervin Hoxha inspektuan nga afër punimet për prishjen e disa objekteve...

Njësitë speciale të Kosovës protestojnë para qeverisë, shpalosin një sërë kërkesash

Njësitë speciale të Policisë së Kosovës kanë protestuar të shtunën pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në Prishtinë, për herë të dytë brenda rreth...

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×