English

Në të shtënat në Nebraska, shtatë persona mbetën të plagosur, mes tyre katër fëmijë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtatë persona mbetën të plagosur, mes të cilëve katër fëmijë të moshës tre deri në dhjetë vjeç, nga të shtënat me armë zjarri në qytetin e Kretës në shtetin amerikan të Nebraskës, raporton “ABC News”.

- Advertisement -

Sulmuesi i dyshuar, Billy Booth (74), u gjet i vdekur pas të shtënave të premten në banesën e tij dhe besohet se ka kryer vetëvrasje.

Sipas kapitenit të Policisë së Shtetit të Nebraskës, të shtënat kanë ndodhur rreth orës 16:30 me orën lokale në lagjen Crestline Drive të Kretës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?