‘Në Tiranë Gorbaçovin s’e priti njëri’, Nazarko: Nuk takoi asnjë politikan shqiptar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Shpëtim Nazarko tha se Mikail Gorbaçov do të mbahet mend si njeriu që shkatërroi komunizmin dhe solli demokracinë.

Në një intervistë për Euronews Albania, Nazarko kujtoi takimin me Gorbaçovin në Tiranë, kur ai kishte ardhur si presidenti botëror i shkollave për shahun.

Nazarko tregon se në vizitën e tij dyditore në Tiranë, Gorbaçov nuk u prit nga asnjë politikan shqiptar i majtë apo i djathtë.

- Advertisement -

“Ishte një njëri shumë i hapur për jetën. Që natën e parë ndenji dhe këndoi për 3 orë duke pirë. Kishte një ftohtësi të klasës politike, as doli njëri ta priste në aeroport as i bëri njeri pritje zyrtare. Është tipike e klasës lindore ta urrejë atë. Brenda frontit të brendshëm klasa e urren njeriun që i ka hequr privilegjet. Kjo e turpëron klasën politike. Ai ishte shumë indiferent për këtë”, tha Nazarko.

Sipas tij, me humbjen e Gorbaçovit bota ka humbur një nga njerëzit e saj të mëdhenj, që tregoi se prosperiteti i një vendi nuk zhvillohet duke pushtuar territore, por duke zhvilluar ekonominë e tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

TË FUNDIT

Erdogan emëron për herë të parë një grua në krye të Bankës Qendrore të Turqisë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka emëruar këtë të premte Hafize Gaye Erkanin, ish-zyrtare ekzekutive për financa në Shtetet e Bashkuara, si guvernatore të...

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×