Përfundon dita e pestë e protestës kundër rritjes së çmimeve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qytetarët nisën të mblidheshin në sheshin “Skënderbej” të dielën, për të vijuar me ditën e pestë të protestës kundër rritjes së çmimeve.

Thirrjet e protestuesve kanë qenë të njëjta me ato të fillimit. “Nuk dorëzohemi”, “kërkojmë një jetë me dinjitet, ashtu siç e meritojmë”.

Personat që marrin fjalën në shkallaren para kryeministrisë apelojnë për unitet dhe për dalje masive në protesta.

- Advertisement -

“Ju jeni e vetmja shpresë e këtij vendi. Të ndryshëm, por me të njëjtin hall,” – u shprehën ata.

Në të gjithë ditët ka pasur qytetarë nga çdo grupmoshë, ndërsa sot protestës i janë bashkangjitur dhe kafshët.

Kryeministri Edi Rama deklaroi më herët se protestuesit janë një pakicë që kërkon të bëjë rrëmujë dhe jo populli, ndërsa dje mbledhja e qytetarëve ishte nga të gjitha zonat e Shqipërisë.

Një orë para protestës së sotme, Rama doli kundër qytetarëve duke ju rikujtuar se gjendja e krijuar është prej një lufte dhe në situatë lufte, krizat janë të pritshme.

Ai sqaroi gjithashtu paketën sociale, për të cilën tha se gjysmë milioni njerëz do marrin për 3 muajt e ardhshëm 30 mijë lekëshin.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

1 COMMENT

  1. Kurajo dhe mos e lini Arturo Ui te na shprehe se ne si popull jemi vetem per te punuar qe ai dhe klika e tij e shemtuar te pasurohet, sidomos ne dite krize. Terrmeti, pandemia dhe ukraina i kane dale per ise.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatëve të viktimave Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

TË FUNDIT

Shtyhet gjyqi ndaj Mediut, avokatët e viktimave kërkojnë të njohin dëshmitarët

Është shtyrë për në 3 tetor gjyqi ndaj ish ministrit të mbrojtjes Fatmir Mediu. Shkak u bë kërkesa e avokatëve të viktimave Dorjan Matlia...

80 raste të korruptimit të policisë, në pranga 55-vjeçari, drejtonte motorin i dehur

Policia Rrugore e Tiranës ka zbuluar një rast të ofrimit të mitdhënies për të shmangur ndëshkimin administrativ dhe përgjegjësinë ligjore. Deri më tani, janë identifikuar...

Familjarët kërkojnë të marrin trupat e pajetë të sulmuesve në Banjskë

Familjarët e tre sulmuesve të vrarë gjatë përleshjeve të armatosur në Banjskë të Zveçanit janë interesuar që të marrin trupat e tyre, thanë për...

Osmani pas takimit me ambasadorët e QUINT-it: Serbisë duhet t’i kërkohet llogari

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani zhvilloi këtë të premte një takim me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Britanisë së Madhe,...

Selanik, sekuestrohen mbi 585 kg kokainë, arrestohet familja shqiptare

Policia greke në bashkëpunim me DEA Amerikane, kanë goditur një grup kriminal të përbërë nga një familje shqiptare dhe kanë sekuestruar 585 kg dhe...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×