English

Një këngë e re për nder të Kim Jong Un transmetohet në Korenë e Veriut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut transmetoi një këngë të re duke lavdëruar liderin e vendit, Kim Jong Un, për të qenë, siç thotë, “babai mik” dhe “udhëheqësi i madh” i vendit.

- Advertisement -

Në video shfaqen fëmijë, ushtarë dhe personel mjekësor, të cilët bërtasin: “Le të këndojmë të gjithë, Kim Jong Un është lideri më i mirë” dhe “Ne kemi diçka për të cilën të krenohemi, Kim Jong ynë është një baba i vërtetë”.

Është një këngë që orkestra e interpretoi live dhe Kim Jong Un mori pjesë në performancën, në kuadër të ceremonisë për përfundimin e ndërtimit të 10 mijë apartamenteve të reja.

Kënga “Friendly Father” u transmetua pasi media shtetërore e Koresë së Veriut kohët e fundit filloi të përdorte termin “Dita e Gënjeshtrës së Prillit” në vend të “Dita e Diellit” për festën kombëtare që feston lindjen e themeluesit të vendit Kim Il Sung.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?