English

“Nuk është luftë, por terrorizëm”, Papa Françesku komenton situatën në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Papa Françesku zhvilloi takime të veçanta me familjet izraelite të pengjeve të mbajtura nga Hamasi dhe me palestinezët që kanë të afërm në Gaza.

- Advertisement -

Ai tha se konflikti Izrael-Hamas kishte shkuar përtej luftës, duke u shndërruar në “terrorizëm” dhe theksoi se “të dyja palët po vuajnë”.

Duke folur në audiencën e tij të përgjithshme javore në Sheshin e Shën Pjetrit, menjëherë pas takimeve në rezidencën e tij.

“Ata vuajnë kaq shumë dhe kam dëgjuar se si vuajnë të dyja palët. Ju lutemi na lejoni të shkojmë përpara për paqe. Bekimi im shkon për të gjithë”,-tha Papa.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×