English

Nuk ka fitues në “Air Albania”, Partizani e Vllaznia ndajnë pikët, Laçi fitore

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partizani-Vllaznia ishte padyshim kryendeshja e javës së 30 në kampionatin shqiptar, ndeshje ku në fushë zbrisnin vendi i dytë dhe i tretë në renditje.

- Advertisement -

Një 90 minutësh me shumë raste të shpërdoruara, kartona e në fund asnjë gol nga secila prej ekipeve, duke mos ndryshuar asgjë në tabelë.

Partizani e nisi më mirë duke shpërdoruar me Mba e pas tij Skuka, ndërsa tek shkodranët rasti më i mirë do të vinte në fraksionin e dytë, ku Çoba do të shpërdoronte mundësinë e artë për të marrë 3 pikët.

Kjo ishte përballja e katërt mes këtyre dy skuadrave, ku 3 janë mbyllur në barazim, ndërsa një fitore i takon demave në shifrat 4-1. Java e 30 kishte dhe dy ndeshje të tjera interesante, ku Dinamo barazoi në Kukës 1-1, ndërsa Teuta u mposht në shtëpi nga Laçi me rezultat minimal, duke zbritur në vendin e 8.

Të hënën luhen dhe dy përballja të tjera, Erzeni-Egnatia dhe Skënderbeu-Tirana.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?