English

Numri i të vrarëve nga sulmet në Gaza shkon në 1354

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 1,354 njerëz janë vrarë dhe 6,049 të tjerë janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga e shtuna, sipas Ministrisë palestineze të Shëndetësisë.

- Advertisement -

Më herët të enjten, Forcat Mbrojtëse të Izraelit thanë se “po kryejnë një sulm në shkallë të gjerë” ndaj objektivave të Hamasit në Gaza, ndërsa konflikti hyri në ditën e gjashtë.

Një krizë humanitare po përhapet me shpejtësi në enklavën bregdetare. OKB tha të enjten më shumë se 330,000 njerëz janë zhvendosur atje që kur Izraeli filloi bombardimet e tij.

Të paktën 1200 njerëz u vranë dhe mijëra të tjerë u plagosën në sulmet e papritura të Hamasit në Izrael në fundjavë, sipas zyrtarëve izraelitë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?