English

OKB: Ndihma e kufizuar nuk po arrin civilët e Gazës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndihma e kufizuar që po hyn në enklavë nuk po arrin tek ata që kanë nevojë, thanë Kombet e Bashkuara, duke i bërë thirrje Izraelit të përmbushë detyrimet e tij ligjore për të siguruar shpërndarjen e ndihmave.

- Advertisement -

“Ndihma që po hyn nuk po shkon te njerëzit dhe ky është një problem i madh,” tha Jens Laerke, zëdhënës i agjencisë humanitare të OKB-së OCHA.

“Ne vazhdojmë të këmbëngulim që detyrimi i autoriteteve izraelite sipas ligjit për të lehtësuar shpërndarjen e ndihmave nuk ndalet në kufi,” tha Laerke, duke treguar kontrollin e Izraelit të kalimit kyç Karem Abu Salem (Kerem Shalom) në kufirin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?