‘Opozita më e mirë, shqiptarët e ndershëm’, thotë Meta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Mendoj se opozita më e mirë janë shqiptarët e ndershëm. Ata kanë nevojë për t’u bashkuar dhe për të çuar përpara vendin”.

Kështu u shpreh presidenti Ilir Meta në në një deklaratë për mediat teksa u pyet nëse do ketë një opozitë të fortë pas zgjedhjes se Berishës në krye të PD-së dhe pas mbarimit të mandatit të tij si president.

Ndërkohë kreu i shtetit u shpreh besimplotë se parlamenti do të përmbushë përgjegjësitë e veta për zgjedhjen e një presidenti të ri.

- Advertisement -

“Besoj se parlamenti i di detyrimet dhe do ta përmbushë me përgjegjësi maksimale brenda kohës së duhur këtë detyrim kushtetues. Parlamenti do të bëjë punën e tij dhe unë do të vazhdoj të bëj punën time me shumë përkushtim deri më 24 korrik”, tha Meta.

Të martën u vendos në Konferencën e Kryetarëve që raundi i tretë për zgjedhjen e presidenti të ri të mbahet më 30 maj në orën 10:00.

Taulant Balla tha se Partia Socialiste nuk do të dorëzojë emrin e asnjë kandidati deri në përfundimin e raundit të tretë. Ndërkohë, shtoi se deri në datën 30 PS do të priste kandidatët e opozitës.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

Vritet me thikë 19-vjeçari nga Kosova në kufirin Serbi-Kroaci

Një 19-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën të martën pas një sulmi me thikë në zonën e Batrovcit në Serbi, pranë kufirit me Kroacinë. Mediat...

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

TË FUNDIT

“Tejmbushet” arka e shtetit, 10 mld lekë më shumë se plani në 8 muaj

Buxheti ka arkëtuar 425 miliardë lekë deri në fund të muajit gusht. Shuma e vjelë rezulton të rreth 10 mld lekë më e madhe...

Vritet me thikë 19-vjeçari nga Kosova në kufirin Serbi-Kroaci

Një 19-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën të martën pas një sulmi me thikë në zonën e Batrovcit në Serbi, pranë kufirit me Kroacinë. Mediat...

Stoltenberg: Ukraina gradualisht po fiton terren

Forcat ukrainase “gradualisht po fitojnë terren” në kundërofensivën kundër pushtuesve rusë, tha shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite të paparalajmëruar në Kiev...

Berisha: Konferenca për Kosovën që kërkon Rama, mbështetet nga Lavrovi

Ish-kreministri Sali Berisha ka mbajtur këtë të enjte një konferencë për mediat, ku ka komentuar zhvillimet në Veri dhe deklaratat e kryeministrit Rama në...

Barcelona zyrtarisht e akuzuar për korrupsion, ‘kapen’ pagesat e majme për gjyqtarët

Çështja ‘Negreira’ ka marrë përmasa edhe më të mëdha, ndërsa tani problemet për Barcelonën janë serioze. Klubi katalanas është zyrtarisht i akuzuar për korrupsion,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×