English

Paketa anti-krizë: Xhixho: E pamjaftueshme, Kosova e ka më dinjitoze

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Erisa Xhixho, deputete e Partisë së Lirisë deklaroi se paketa anti-krizë ishte e pamjaftueshme.

- Advertisement -

“Po flasim për një paketë, vazhdimësi të paketës së marsit që padyshim u vërtetua që ishte e pamjaftueshme. Çfarë i themi pensionistëve sot? U themi që frutat janë luks, që duhet të kursejë akoma më shumë. Ku të shkojë pensionisti? Dhe këta janë dhe të majtë, këta duhet të ndihmonin mbi të gjitha të varfrit,” – u shpreh Xhixho.

Ajo përmendi studentët që as nuk janë të përfshirë në paketën anti-krizë, ndërsa tha se në korrik-gusht qytetarët u desh të përballeshin vet me rritjen e çmimeve. Për Xhixhon, e cila ftoi dhe ekspertët të japin mendimin e tyre, paketa e Kosovës edhe pse buxhet më të ulët është më dinjitoze.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?