Para se të shkarkonte Nanon, Çuçi të jepte vetë dorëheqjen, thotë ish-deputeti

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti Asllan Dogjani, në një intervistë për Euroneës Albania u shpreh se Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi përpara se të shkarkonte Gledis Nanon, fillimisht duhet të jepte dorëheqjen vetë.

Ai tha se Shqipëria është në situatën më të keqe përsa i përket rendit dhe sigurisë së qytetarëve.

Më tej ai shtoi se vetë emërimi i Nanos në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Shtetit ishte i gabuar.

- Advertisement -

“Pse në një kohë kaq të shkurtër merr një vendim kaq të shpejtë për të larguar. Po merren vendime që janë të lidhura me politikën. Mendoj se vetë emërimi i Nanos nuk ishte i duhur. Ka pasur sa të duash oficerë me karrierë. Në momentin që politika emëron drejtorin e Përgjithshëm të policisë për shkak të bindjeve partiake, nuk do të kemi një drejtor që do shërbejë për rendin e sigurisë e jo për ti shërbyer politikës,” – u shpreh Dogjani.

Sipas tij siguria e pronës dhe jetës së qytetarëve nuk ka qenë kurrë më keq.

“Një shkarkim i tillë për mua është me vend. Para se të shkarkonte Nanon, duhet të japë dorëheqjen ministri. Për mua duhet të ishte mbledhur Këshilli i sigurimit kombëtar. Shqipëria është tamam sikur të ishte luftë,” – tha ish-deputeti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Ministria e Arsimit, Evis Kushi u shpreh sot se vendimi për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike ka ardhur pas një sërë shkeljesh që...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

Arrestohen 2 serbë në Veri, iu gjetën armë, flamuj, emblema me simbole nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të armëve dhe narkotikëve’. Të...

TË FUNDIT

Shkrirja e Akademisë së Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Ministria e Arsimit, Evis Kushi u shpreh sot se vendimi për të shkrirë Akademinë e Studimeve Albanologjike ka ardhur pas një sërë shkeljesh që...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

Arrestohen 2 serbë në Veri, iu gjetën armë, flamuj, emblema me simbole nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të armëve dhe narkotikëve’. Të...

Kompensimi i dyshimtë 1.2 mln euro, lirohet Arlind Gjokutaj

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar masën e sigurisë për ish-sekretarin e Përgjithshëm të Ministrisë së Fianacave, Arlind Gjokutaj. Nga masa e sigurisë “Arrest në...

“Me Amerikën nuk ka lojëra”, Arifi: Ja ku gaboi Albin Kurti

Shqiprim Arifi, kreu i Partisë Alternativa për Ndryshim tha në një intervistë për Euronews Albania se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar në menaxhimin...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×